Nedelja, 05.02.2023.

22:55

Barsa nadigrala Sevilju i pobegla Realu

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Sevilju rezultatom 3:0, u okviru 20. kola LaLige.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Izabranici Ćavija Ernandesa su tako dodatno pobegli Real Madridu, od kojeg sada imaju osam bodova više.

Katalonci su iskoristili današnji kiks aktuelnog šampiona, koji je poražen na gostovanju kod Majorke (1:0).

Barsa je imala više od igre u odnosu na Andalužane, manje-više tokom čitavog meča, ali su otpor gostiju slomili tek u nastavku.

Tokom prvog poluvremena, Bono je bio na visini zadatka, a najbliži pogotku bio je Robert Levandovski.

Vođstvo Barsi doneo je Đordi Alba u 58. minutu, na asistenciju Franka Kesija.

U strelce se u 70. minutu, posle dodavanja Rafinje, upisao i Gavi, čime je pobeda maltene bila osigurana.

Tačku na ovaj susret stavio je u 79. minutu upravo Rafinja, a asistent je bio Alba, strelac prvog pogotka.

Koliko je Sevilja bila inferiorna govori podatak da su tek u poslednjim minutima regularnog dela imali šut u okviru gola rivala.

Inače, Nemanja Gudelj je odigrao čitavu utakmicu za poraženi tim.

Sevilja je trenutno 16. na tabeli sa 21 bodom i naredni meč igra protiv Majorke. Barselona u sledećem kolu gostuje Viljarealu.