Subota, 01.10.2022.

15:27

Gluposti koštale Totenhem – Arsenal ostao lider Premijer lige VIDEO

Fudbaleri Arsenala pobedili su Totenhem rezultatom 3:1 u 9. kolu Premijer lige i ostali na čelu tabele.

Izvor: LN

Autor: LN

Arsenal se osvetio Totenhemu u derbiju Severnog Londona za poraz od 3:0 prošle sezone.

Time su "tobdžije" upisale sedmu poebdu u osam odigranih kola i ostale prve na tabeli Premijer lige, dok su "pevci" doživeli prvi poraz.

Prvi gol viđen je već u 20. minutu, a strelac je bio Tomas Parti sa distance.

Izjednačenje došlo je već u 31. minutu nakon što je Rišarlison iznudio penal, a realizovao ga je Kejn.

Totenhemu je to dalo nadu da može da uradi nešto više u nastavku utakmice, ali se sve raspalo posle petnaestak minuta drugog poluvremena.

Žezus je iskoristio izuzetno trapavu reakciju Lorisa i odbrane Totenhema, a onda je u 62. Emerson Rojan dobio direktan crveni karton.

Pitanje pobednika je rešio Džaka posle još jedne užasne reakcije defanzive Spursa.

Antonio Konte je nedugo zatim reagovao sa čak četiri izmene odjednom, ali su one uglavnom bile defanzivne kako bi se sačuvao rezultat.