Četvrtak, 18.08.2022.

21:10

Birmančević asistent u pobedi Malmea VIDEO

Fudbaleri Malmea na pravi način su nastavili pohod ka grupnoj fazi Lige Evrope, pobedivši turski Sivaspor 3:1 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija.

Na terenu je od prvog minuta bio Veljko Birmančević koji je upisao asistenciju na ovom meču i to kod prvog gola.

Srpski krilni fudbaler je probio po levoj strani, ušao u sredinu i proigrao Mustafu Zeidana koji se maestralno okrenuo i postigao lep gol za vođstvo domaće ekipe.

Gosti su izjednačili još u prvom poluvremenu, ali su Šveđani ti koji su do kraja utakmice postigli još dva gola preko Kristijansena i Moisandera i zasluženo slavili.

U preostalim mečevima, meč izmešu Apolona i Olimpijakosa je okončan nerešeno 1:1, a to je bio duel dve ekipe koje je Makabi iz Haife, rival Crvene zvezde, eliminisao iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jermenski Pjunik, kojeg su eliminisali pomenuti crveno-beli, su gostovali u Moldaviji tamošnjem Šerifu, ali nije bilo golova na tom meču. Isto se ne može reći za meč Ferencvaroša i Šamroka koji je ubedljivo pripao mađarskom predstavniku (4:0).