Ponedeljak, 15.08.2022.

22:35

Juve deluje ozbiljno – Kostić debitovao uz šou Vlahovića VIDEO

Fudbaleri Juventusa otvorili su sezonu u Seriji A ubedljivom pobedom nad Sasuolom rezultatom 3:0 (2:0).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Prvu utakmicu u novom šampionatu obeležio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović sa dva pogotka.

Najpre se u strelce upisao Anhel Di Marija u 26. minutu, a onda je na scenu stupio Vlahović.

U 42. minutu je sam izborio jedanaesterac koji je odmah traži da izvede. To je učinio veoma sigurno i tako se upisao u listu strelaca.

Posle šest minuta igre u nastavku je Srbin postigao još jedan gol, a ovog puta je Di Marija bio u ulozi asistenta.

Sa ta dva pogotka Vlahović je stigao do brojke od 53 gola u Seriji A čime je postao najbolji Srbin u istoriji ove lige.

Od 61. minuta na terenu je bio još jedan srpski reprezentativac Filip Kostić, koji je na terenu zamenio Huana Kvadrada.

Prešao je na levu stranu terena i tamo dejstvovao sa krilne pozicije, koja mu najviše i odgovara.

No, "stara dama" je kasnije rutinski privela meč kraju, a u samoj završnici Vlahović je propustio lepu priliku da kompletira het-trik.