Subota, 13.08.2022.

20:35

Šalke sa "kreča" u nadoknadi do prvog boda

Fudbaleri Šalkea i Menhengladbaha remizirali su 2:2 (1:0), u drugom kolu nemačke Bundeslige.

Izvor: MT

Autor: MT

Šalke sa
EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Povratnik u elitu je do boda stigao u nadoknadi vremena, kada je Bulter realizovao najstrožu kaznu.

Posle prvog poluvremena nije izgledalo da će Šalke morati u finišu da se muči da stigne do boda.

Domaći su imali prednost na pauzi pošto je u 29. minutu Zalazar pogodio mrežu gostiju.

Ipak, Menhengladbah je do preokreta stigao u roku od šest minuta. Najpre je Hofman u 72. izjednačio, a onda Tiram doneo prednost svom timu u 78. minutu.

Nisu se predavali igrači Šalkea i u trećem minutu nadoknade došli do prvog boda u sezoni.

Borusija je druga na tabeli sa četiri boda, dva manje od imenjaka iz Dortmunda.