Partizan je pobedio Voždovac rezultatom 3:0 u okviru 36. kola Superlige Srbije.

Autor: RM

Ovom pobedom Partizan je došao na dva boda zaostatka iza Crvene zvezde, a do kraja Superlige ostalo je da se odigra još jedno kolo.

Golove za crno-bele postigli su Rikardo, koji je dva puta tresao mrežu sa bele tačke i Vujačić.

Partizan je odmah nametnuo svoj ritam i u prvom minutu je postigao gol.

Ipak, Rikardo, koji je zatresao mrežu, bio je u ofsajdu pa se rezultat nije menjao.

U nastavku meča Partizan je nastavio da napada i imao je par dobrih šansi, ali je Voždovac odolevao napadima crno-belih.

U dvadesetom minutu utakmice Bibras Natho se povredio i morao je da napusti igru, a umesto njega je ušao Filip Holender.

U 28. minutu Rikardo je pao u kaznenom prostoru i sudija Stojanović je pokazao na belu tačku. Rikardo je bio precizan sa 11 metara i postigao 36. gol u Partizanu ove sezone.

10 minuta kasnije, Rikardo je opet šutirao penal. Ovoga puta je penal dosuđen zbog igre rukom, a Rikardo je i ovoga puta bio precizan.

Na poluvreme se otišlo sa vođstvom Partizana od 2:0.

Početkom drugog poluvremena Voždovac je igrao bolje.

Imala je ekipa Voždovca i neke dobre prilike, ali im je ipak malo nedostajalo da smanje prednost rivala.

Partizan je kaznio neiskorišćene prilike VOždovca. U 66. minutu Vujačić je posle odličnog centaršuta Jojića iz kornera glavom poslao loptu u mrežu koju je čuvao Miloš Krunić.

Šest minuta kasnije Rikardo je opet bio strelac, ali je opet u ofsajdu. Ubrzo je napadač Partizana napustio igru.

Partizan je do kraja imao još nekoliko dobrih prilika da uveća vođstvo, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Sudija Andrija Stojanović nije produžio utakmicu i meč je završen rezultatom 3:0.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti na našem LIVE BLOG-u.