Utorak, 25.01.2022.

14:00

Partizan preokretom do prve pobede u Antaliji

Fudbaleri Partizana savladali su posle preokreta makedonski Tikveš 2:1, u prvom pripremnom meču u Antaliji.

Izvor: MT

Autor: MT

Miroslav Todoroviæ/FK Partizan

Crno-beli su nešto sporije počeli utakmicu, primili gol, ali su se brzo konsolidovali i za samo desetak minuta okrenuli rezultat u svoju korist.

Tikveš je poveo golom u 25. minutu iz penala, kada je Ivanovski realizovao najstrožu kaznu nakon igranja rukom štopera Partizana.

Beogradski tim je samo tri minuta kasnije poravnao rezultat. Menig je sjajno probio po desnoj strani, obišao i golmana i centrirao, a Miloš Jojić zatresao nebranjenu mrežu.

Već u 36. minutu Partizan je poveo. Pantić je dodao Rikardu, koji je sa leve strane iskosa šutirao precizno u dalji ugao golmana Dinovskog.

U drugom poluvremenu Aleksandar Stanojević je izmenio sve igrače iz startne postave, osim golmana Lukača i defanzivca Vujačića.

Najbolju šansu u nastavku je imao Baždar, koji je u 64. minutu pogodio prečku.

Imao je Partizan još pokušaja do poslednjeg zvižduka, ali promene rezultata više nije bilo.

Partizan će naredni meč u Antaliji igrati 29. januara protiv turskog Bašakšehira.

Tok meča:

Kraj utakmice – Partizan je pobedio Tikveš rezultatom 2:1.

82' Natho je oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla daleko preko gola.

80' Mirniji period. Partizan čuva vođstvo i sve je bliži prvoj pobedi na pripremama.

71' Pokušava i Jović udarcem iz prve posle centaršuta sa leve strane, ali pravo u ruke golmana Tikveša

69' Nova šansa za Baždara, šutirao je vrhom kopačke, ali brani Dinovski

64' Prečka! Sjajna šansa za mladog Sameda Baždara, ali pogađa okvir gola

54' Baždar šutirao iz okreta, ali dobra odbrana golmana makedonske ekipe.

52' Pokušaj Natha. Precizno, ali ne i snažno. Ubrzo je i Baždar oprobao udarac.

46' Stanojević izvršio devet promena. Od igrača iz startnih 11 na terenu su ostali samo golman Lukač i štoper Vujačić.

Formacija u II poluvremenu 4-2-3-1: Lukač Miljković, Ilić, Vujačić, Urošević Pavlović, Zdjelar Terzić, Natho, Jović Baždar

Poluvreme: Partizan posle prvih 45 minuta vodi protiv Tikveša rezultatom 2:1.

36' Partizan preokrenuo na 2:1. Pantić je dodao Rikardu, koji je sa leve strane iskosa šutirao precizno u dalji ugao golmana Dinovskog.

31' Nova šansa za Rikarda, ali opet brani golman Tikveša Dinovski.

28' Partizan izjednačio na 1:1. Menig je sjajno probio po desnoj strani, obišao i golmana i centrirao, a Miloš Jojić zatresao nebranjenu mrežu.

25' Partizan gubi 1:0. Tikveš je poveo golom Ivanovskog iz penala, nakon što je posle centaršuta istog igrača lopta pogodila u ruku štopera crno-belih.

10' Najbolja prilika za Partizan, ovaj put golman zaustavlja šut Rikarda iz peterca.

2' Dobar prodor Meniga, ali brani golman Tikveša.