Sreda, 01.12.2021.

17:45

Ivanić doveo Zvezdu na -3 od Partizana VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac 1:0 (1:0) u zaostaloj utakmici 10. kola Superlige Srbije.

Izvor: MS

Autor: MS

Uspavanku na stadionu "Rajko Mitić" odlučio je Mirko Ivanić pogotkom u 11. minutu.

Uradio je to tako što je glavom matirao "zmajeve" na korner Aleksandra Kataija i, već u uvodu, ispostaviće se da je bio jedini gol na ne preterano zanimljivom meču dva tima, iako je Zvezda mogla ubedljivije da slavi.

Kataijeva tri promašaja i zicer Filipa Falka doprineli su su da crveno--beli strepe sve do 90 i kusur minuta.

Na kraju, tim Dejana Stankovića uspeo je da ostvari trijumf i približi se lideru Partizanu na tri boda zaostatka u šampionskoj trci.

Time je stekla pravo da zavisi od sebe do kraja...

Bez Aleksandra Draogovića, Sekua Sanoga i Gejlora Kange, a sa mladim Markom Lazetićem u navali, branilac titule nije bio na nivou, ali je uspeo da ukroti "zmajeve".

I to serijom kornera kada je Katai ubacio loptu iz ugla, a Ivanić glavom matirao raspoloženog golmana Prekovića.

Jesu gosti bili otvoreni u postavci, ali su na prvu šansu morali da sačekaju pola sata.

Tada se crnogorski reprezentativac Nikola Vujnović dobro izborio za udarac, ali pravo u Borjana, da bi u 37. minutu idealno poslužio Pantovića pred zicerom.

Međutim, dete Zvezde je loše primilo loptu iz prvog dodira i velika šansa je otišla u nepovrat.

Sem pogotka, prvak Srbije je imao nekoliko solidnih šansi u prvom delu – Ivanićev udarac iz daljine, uz "milimetarsko" kašnjenje Lazetića pred praznom mrežom.

U drugom delu domaćin je propušta šanse da reši sve dileme, Katai čak u tri navrata kada oklevao, drugi put mu se isprečio Preković, a poslednji je šutirao preko njega.

Međutim, priliku utakmice propustio je rezervista Filipo Falko, koji je na poluvremenu zamenio El Fardua Bena.

Iznenada mu se lopta odbila na nekih sedam metara od gola, bio je sam i imao sve vreme ovog sveta, ali je uspeo ono što je teže – da šutirao daleko iznad gola.

Za takav promašaj Crvena zvezda nije kažnjena, pre svega jer gosti nisu ni došli do Borjana u drugom poluvremenu.

Zvezda je upisala tri boda i gledaće da što pre zaboravi ovu utakmicu...

Meč sa "Marakane" pratili smo u LAJV BLOGU B92.net.