Subota, 25.09.2021.

20:27

Salahov 100. nedovoljan za pobedu u trileru sa Brentfordom

Fudbaleri Liverpula remizirali su sa Brentfordom 3:3 u okviru šestog kola Premijer lige.

EPA/VICKIE FLORES

Već sam početak meča nam je pokazao kakav ćemo meč gledati.

Najpre su fudbaleri Brentforda izbacivali loptu sa gol linije, a nekoliko minuta kasnije i Žoel Matip na drugoj strani.

Kamerunac ipak nije imao rešenje u 27. minutu kada je Kanjos uputio nisku loptu unutar peterca Liverpula. Toni ju je zakačio petom, da bi ona došla do Pinoka koji iz neposredne blizine nije imao težak posao.

Ipak, prednost je bila kratkog daha. Samo četiri minuta kasnije Žota se našao na pravom mestu nakon Hendersonovog centaršuta i glavom sporovi loptu u mrežu Raje. Sa tim rezultatom se otišlo i na pauzu.

Fabinjo, koji je zakazni da pokrije drugu stativu kod gola Brentforda, iskupio se u 54. minutu kada je pronašao Salaha. Egipćanin je bio nemilosrdan i stigao je do svog 100. gola u dresu Liverpula.

Ni Liverpulova prednost nije dostigla dvocifrenu minutažu. Nemac Janelt bio je najspretniji nakon pogođene prečke, te je glavom matirao Alisona.

Ponovo je bilo kobno tih četiri minuta po Brentford kada je Džouns u 67. raspalio po lopti koja je na putu ka Rajinom golu zakačika igrača Brentforda i na taj način prevarila Španca na golu londonskog kluba.

Očekivalo se da će Liverpul od tog trenutka lako održavati prednost i stići do pobede. Imao je i Salah veliku priliku, ali je bio previše nonšalantan.

Kazna je stigla u 82. kada je Visa stigao do svog prvog gola u Premijer ligi.

Uprkos remiju, Liverpul se osamostalio na prvoj poziciji sa 14 bodova.