Sreda, 22.09.2021.

23:00

PSŽ bez Mesija u poslednjim sekundama do trijumfa

Fudbaleri Pari Sen Žermena slavili su na gostovanju kod Meca u sedmom kolu Lige 1 (2:1).

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/YOAN VALAT

Trener "sveca" Maurisio Poćetino nije mogao da računa na Lionela Mesija, koji je utakmicu propustio zbog povede kolena.

Umesto njega, trio je, uz Mbapea i Nejmara, činio Mauro Ikardi, ali bez mnogo uspeha.

Junak gostiju bio je Ašraf Hakimi, koji postigao dva gola, prvi u petom, a pobedonosni u petom minutu sudijske nadoknade, preciznim šutem levom nogom u drugi ugao.

Mecu je poravnanje u 39. minutu doneo Kujate, činilo se da mogu prvi da otkinu bodove PSŽ-u, ali Hakimi je ove večeri bio sjajan.

Parižani imaju maksimalan učinak posle sedam kola, uz gol-razliku 20:7.

Mec je prikovan za dno, ima samo tri boda i još uvek čeka na pobedu.

Fudbaleri Liona savladali su na svom terenu Troju posle preokreta rezultatom 3:1.

Minimalne pobede su ostvarili Strazbur (protiv Lansa 1:0), odnosno Lorijen (protiv Nice 1:0).