Sreda, 22.09.2021.

22:45

Old Traford pokoren; Arsenal, Čelsi, Totenhem i Lester prošli

Fudbaleri Mančester junajteda završili su učešće u šesnaestini finala engleskog Liga kupa.

Izvor: MT

Autor: MT

Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Oni su na svom terenu poraženi od Vest Hema rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču delo je Manuela Lancinija, u devetom minutu, koji je naleteo na jednu povratnu loptu i sproveo je iza leđa golmana Hendersona.

Ole Gunar Solskjer je odlučio da promeša karte i odmori nosioce igre, međutim, protiv londonskog tima se nije moglo.

Junajted je brzo mogao da uzvrati rivalu, ali je u 13. minutu Mata pogodio prečku.

Vest Hem je najbolju šansu za drugo gol propustio u finišu, kada je Jarmolenkov udarac završio na stativi.

Za razliku od Junajteda, Arsenal je bio uspešan i rezultatom 3:0 pobedio je Vimbldon.

Strelci su bili Lakazet, Smit-Rou i Nketija.

U narednu rundu je prošao i Lester, koji je kao gost savladao Milvol 2:0, a pogotke su postigli Lukman i Ihenačo u drugom poluvremenu.

Nešto ranije, Brajton je pobedio Svonsi (2:0).

Nakon penala, osminu finala su osigurali Čelsi i Totenhem.

"Plavci" su nakon regularnih 1:1, izbacili Aston Vilu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, 4:3.

Totenhem je posle 2:2 i 90 minuta u gostima kod Vulverhemptona, "vukove" nakon penala eliminisao rezultatom 3:2.