Nedelja, 19.09.2021.

16:56

De Hea junak: Nobl ušao sa klupe da izvede penal u nadoknadi – i promašio!

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Vest Hem 2:1 (1:1), u meču petog kola engleske Premijer lige.

Kristijano Ronaldo je ponovo bio strelac za Mančester junajted, Lingard je pogodio za vođstvo, a Vest Hem je imao priliku da dođe do boda u 95. minutu iz penala. Nobl je promašio.

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je od 88. minuta.

Domaćin je poveo u 30. minutu, kada je Boven proigrao Benramu, a on pogodio Varana i lopta je prevarila De Heu i ušla u gol.

Izjednačio je Kristijano Ronaldo u 35. minutu. Fabijanski mu je odbranio prvi šut, ali mu se lopta odbila na nogu i sa nekoliko metara je smestio u gol.

Ronaldu je Fabijanski odbranio stopostotnu šansu u drugom poluvremenu, a Portugalac je pokušao da iscenira penal nešto kasnije.

Džesi Lingard ušao je u 89. minutu i doneo prednost sjajnim golom sa ivice kaznenog, kada je pogodio rašlje.

Ipak, u 93. minutu Šo igra rukom i Etkinson pokazuje na belu tačku.

Mark Nobl je ušao u igru i legendarni fudbaler Vest Hema je odmah sa klupe otišao na belu tačku i izveo penal. Gađao je donji desni ugao i De Hea mu je odbranio penal.

U drugom meču u istom terminu, Brajton je savladao Lester 2:1 (1:0).

Golove za Brajton postigli su Mopaj u 35. iz penala i Velbek u 50. minutu, dok je Vardi bio strelac u 61. minutu.