Subota, 08.05.2021.

20:00

Vlahovićeva dominacija! VIDEO

Fudbaleri Fiorentine savladali su ekipu Lacija rezultatom 2:0 (1:0) u 35. kolu italijanske Serije A.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Junak "viole" ponovo je bio Dušan Vlahović koji je postigao oba gola na meču, u 32. i 89. minutu.

Tako je Vlahović dostigao legendarnog Gabrijela Batistutu i u njegovom društvu je jedini napadač Fiorentine koji je postigao 20 i više golova u jednoj sezoni.

Takođe je postao prvi Srbin posle Darka Kovačevića i sezone 2002/2003 koji je postigao 20+ golova u jednoj sezoni "lige petica".

Vlahović je stigao do brojke od 21 gola u Seriji A, čime se izjednačio sa Romeluom Lukakuom.

Pobegao je Luisu Murijelu, Ćiru Imobileu i Simiju sa kojima je do sada delio mesto broj tri.

Ispred njega je još samo Kristijano Ronaldo sa 27 pogodaka.

Fiorentina je u ovom meču igrala kako bi obezbedila opstanak, a Lacio da zadrži korak u borbi za Ligu šampiona.

I više su Rimljani kontrolisali loptu i napadali tokom celog meča, dok je domaći tim pretio iz kontranapada upravo iz kontranapada preko Franka Riberija, Bonaventure i Vlahovića.

I u 32. minutu su tako došli do gola. Riberi i Biragi su probili po levoj strani, usledila je asistencija za srpskog napadača kome nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu.

U nastavku je Lacio morao da krene još ofanzivnije, ali praktično nije dolazio do prave šanse.

Zapravo, najbolju i jedinu pravu imali su još u 12. minutu.

Tada je Sergej Milinković-Savić asistirao za Anhela Koreu, a golman Fiorentine Bartolomej Dragovski spektakularnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U drugom poluvremenu smo gledali pritisak gostiju, defanzivu "viole" i trenutak odluke u 89. minutu.

Ponovo je na scenu stupio Dušan Vlahović koji je sjajno skočio posle kornera sa desne strane, fenomenalno trznuo glavom i matirao protivničkog golmana.

Dokaz da je Srbija dobila brutalnog napadača za narednu deceniju.

Valja istaći da je u finišu, tačnije u petom minutu nadoknade, Andreas Pereira dobio drugu žuti karton, pa su nervozni gosti meč završili sa igračem manje.

Sva trojica srpskih igrača su na terenu provela svih 90 minuta.

Pored Vlahovića i Milinković-Savića, sjajnu partiju pružio je i Nikola Milenković koji je igrao na poziciji levog štopera i uspešno je zatvorio sve prilaze golu.

Sva dešavanja sa stadiona "Artemio Franki" pratili smo zajedno na TV B92 i u Live BLOG-u na B92.net.