Nedelja, 11.04.2021.

21:55

Arsenalu bodovi na "Bramal lejnu"

Fudbaleri Arsenala slavili su kao gosti protiv Šefild junajteda, 3:0 (1:0) u meču 31. kola Premijer lige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Arsenalu bodovi na

Ekipa iz Londona je tako stigla do 13. pobede u sezoni, dok je odavno otpisanoj ekipi sa "Bramal lejna" ovo bio 25. poraz od početka trke za bodove.

Ovo im je bio treći uzastopni neuspeh, a da sve bude gore po njih u 82. minutu povredio se i napadač Oliver Mekburni.

Arsenal je u prvom poluvremenu poveo golom Aleksandra Lakazeta koji je u 33. minutu odlično utrčao i sa desetak metara poslao loptu iza leđa Arona Ramsdejla.

Tim Mikela Artete je u drugom poluvremenu duplirao prednost u 72. minutu.

Brazilac Martineli je odlično ispratio akciju i na loptu koju je odbio golman domaće ekipe, spretno je reagovao poslavši je u mrežu.

Sve je bilo gotovo u 85. minutu kada je na dodavanje Pepea, Lakazet izašao pred Ramsdejla i poslao loptu u desni donji ugao za konačnih 0:3.

U narednom kolu 17. aprila Šefild junajted gostuje Vulverhemptonu, dok dan kasnije Arsenal dočekuje Fulam.