Nedelja, 11.04.2021.

19:42

Jovetić strelac, Monako potopio Dižon sa tri gola u nastavku

Fudbaleri Monaka ostvarili su važnu pobedu u borbi za titulu u prvenstvu Francuske.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su kao domaćini na stadionu Luj II pobedili ekipu Dižona sa 3:0 (0:0) u susretu 32. kola Lige 1.

Dosta su se "kneževi" mučili, ali su na kraju boljom igrom u drugom poluvremenu stigli do treće uzastopne, odnosno jubilarne, 20. pobede u sezoni.

U cenru pažnje bio je dvostruki strelac, Izraelac Visam Ben Jeder koji je promašio prvi penal, ali ne i drugi.

Na kraju je bivši napadač Sevilje postigao dva pogotka.

Mrežu gostiju prvi je zatresao nekadašnji igrač Partizana, reprezentativac Crne Gore Stevan Jovetić i to u 49. minutu.

On je to uradio pošto Ben Jeder nije iskoristio penal, kada je u nastavku akcije bio precizan.

Ben Ben Jeder je ispravio propust u 63. minutu kada le lobovao istrčalog golmana gostujuće ekipe, da bi minut pre kraja iz drugog dosuđenog penala bio precizan za konačnih 3:0.