Ponedeljak, 08.03.2021.

21:05

Čelsi lako protiv Evertona

Fudbaleri Čelsija savladali su Everton sa 2:0 (1:0), u meču 27. kola engleske Premijer lige.

EPA-EFE/Mike Hewitt

Čelsi je tako zabeležio novu pobedu, osvojio 50. bod i ostao na četvrtom mestu.

Everton uprkos porazu ostaje na petom mestu na tabeli.

Čelsi je poveo u 31. minutu.

Alonso je proigrao Haverca, koji je šutirao, loptu je skrenuo Godfri i smestio je u svoju mrežu.

Posle autogola Evertona, Čelsi je imao još jednu solidnu šansu preko Markosa Alonsa, ali nije uspeo da duplira prednost.

Pikford se istakao u 51. minutu, kada je odlično odbranio udarac Alonsa, a četiri minuta kasnije je gol Haverca poništen zbog igranja rukom.

Golman Evertona u 64. minutu pravi penal, koji realizuje Žoržinjo za 2:0.

Do kraja utakmice je Verner imao dva opasna šuta i Kante jedan, ali je sva tri odbranio Pikford i tako spasao svoju ekipu teškog poraza.