Sreda, 24.02.2021.

19:55

"Bicikl" Dele Alija, Totenhem u osmini finala Lige Evrope VIDEO

Fudbaleri Totenhema izborili su plasman u osminu finala Lige Evrope pošto su u revanš susretu sa austrijskim Volfsbergerom slavili sa 4:0 (1:0).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Tako su izabranici Žozea Murinja ukupnim rezultatom 8:1 izborili plasman među 16 najboljih klubova u takmičenju UEFA.

Odličan rezultati iz prvog meča omogućio je Murinju da kombinuje sa sastavom tima i šansu da igračima kojima obično ne daje previše minuta u Premijer ligi.

Malo je reći da su je oni u potpunosti iskoristili, pre svega Dele Ali i Garet Bejl koji su u ulozi i strelaca i asistenata, dok je dva gola postigao i Kalos Vinisijus.

Dele Ali je u 11. minutu pokazao Žozeu Murinju šta gubi kada ga drži na klupi.

Prihvatio je loptu negde u zoni penala, potom sjajnim "bicikl" udarcem poslao loptu u mrežu ekipe iz Austrije.

Isti igrač se potom našao u ulozi asistenta, prvo kod gola Karlosa Vinisijusa u 50. a potom i Gareta Bejla u 73. minutu.

Prvo je "pogodio" u glavu Vinisijusa, a onda spojio sa loptom i Bejla koji je udarcem sa desetak metara poslao loptu u mrežu za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Vinisijus u 83. minutu.

U timu iz Austrije igrali su i srpski fudbaleri. Dejan Joveljić je igrao od 46. minuta, a Nikola Rnić od 79.