Utorak, 23.02.2021.

20:00

Bajern deklasirao Lacio i zakoračio u četvrtfinale

Šampion Evrope Bajern iz Minhena najverovatnije je rešio sve dileme oko plasmana u četvrtfinale već u prvom meču.

Bajern je u Rimu savladao Lacio rezultatom 4:1 (3:0), u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić počeo je meč i igrao je do 81. minuta.

Fudbaleri Lacija delovali su uplašeno od samog starta i veliku grešku napravio je Musakio u devetom minutu, što je iskoristio neumoljivi Robert Levandovski i postigao vodeći gol.

Musakio je izmenjen u 31. minutu jer je igrao katastrofalno, a umesto njega je ušao reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić.

Između prvog gola i izlaska Musakija, stigao je defanzivac da ispadne još jednom u 24. minutu. Dejvis je prošao po levoj strani, dodao do Gorecke, a tu ispada Musakio iz igre i Musijala ostaje usamljen na ivici šesnaesterca.

Sedamnaestogodišnji fudbaler precizno gađa donji levi ugao i pogađa za 2:0.

Lacio je imao jednu solidnu šansu preko Imobilea, kada je izblokiran sa deset metara od strane Alabe, a onda sledi kazna.

Kingsli Koman krade loptu na sredini terena i kao brzi voz prolazi pored defanzivaca, ali nije uspeo da reši situaciju 1 na 1. Odbranio mu je Reina šut, ali se lopta odbila do Sanea, koji u 42. minutu pogađa za 3:0.

Na startu drugog poluvremena videli smo dva gola.

Bajern je povisio na 4:0 posle brze akcije i prodora Sanea po levoj strani. Nemac je ubacio loptu na peterac, koju je Ačerbi u 47. minutu sproveo u svoju mrežu.

Odmah je odgovorio Korea, koji je postigao gol posle sjajnog solo prodora i u 50. minutu smanjio na 1:4.

U nastavku smo videli nekoliko prilika sa obe strane, ali se mreže nisu tresle.

Zanimljiva i uzbudljiva utakmica, a Bajern pred revanš 17. marta ne mora da brine.

Meč ste mogli da pratite putem našeg Lajv bloga.