Nedelja, 24.01.2021.

17:00

Lazović i Verona bolji od Napolija, trijumf Đenoe

Fudbaleri Verone ostvarili su osmu pobedu u sezoni pošto su na svom terenu u 19. kolu Serije A bili bolji od Napolija, 3:1 (1:0).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Tako sj se igrači iz "grada ljubavi" iskupili za nedavni poraz od Bolonje, dok je Napoliju ovo bio šesti prvenstveni poraz od starta sezone.

Takođe, bio je to i meč u kojem su s jedne strane bili i srpski fudbaleri, Danko Lazović i Nemanja Maksimović. Obojica su odigrali 90 minuta za svoje timove.

Napoli je sjajno krenuo, poveo je već u prvom minutu pogotkom Meksikanca Irvinga Lozana, ali se na poluvreme ipak otišlo nerešenim rezultatom.

U 34. minutu Federiko Dimarko je pogodio mrežu ekipe sa juga Italije za 1:1.

Verona je u nastavku dodala gas, odigrala je znatno bolje i plod toga bile su dve lopte u mreži gostujuće ekipe.

Prvo je češki internacionalac Antonjin Barak u 62. minutu povisio na 2:1, da bi u 79. minutu sve bilo rešeno kada je Matija Zakanji zatresao mrežu za konačnih 3:1.

Do bodova je došla i Đenoa koja je kod kuće savladala Kaljari sa 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je Matija Destro u 10. minutu na asistenciju Holanđanina Kevina Strotmana.