Kompletirano je 5. kolo Lige Evrope u kojima smo dobiti rasplet, ali i zaplet u nekoliko grupa.

Izvor: SS

Autor: SS

Zvezdin
Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri PAOK-a izgubili su svaku šansu da prezime u Ligi Evrope, pošto su u Nikoziji poraženi od Omonije rezultatom 2:1.

"Dželat" Crvene zvezde iz kvalifikacija za Ligu šampiona je u 83. minutu došao do pobedonosnog gola kojim je solunski tim ostao na 5 osvojenih bodova.

PSV mu je pobegao na nedostižnih 9 pobedom u Granadi od 1:0.

Najveća drama viđena je u grupi F u kojoj su obe utakmice završene nerešenim ishodima.

Napoli je u Alkmaru vodio, AZ je izjednačio, a onda i promašio penal. Tačnije, David Ospina je odbranio i sačuvao Napolitance na vrhu sa 10 bodova.

AZ je ostao na 8, baš kao i Sosijedad koji nije uspeo da savlada Rijeku na svom stadionu. Hrvati su dva puta vodili u Baskiji, a na kraju došli do prvog boda i najvećeg iznenađenja večeri – 2:2.

U poslednjem kolu se sastaju Napoli i Sosijedad, odnosno, Rijeka i AZ.

Roma je u Rimu obezbedila prvo mesto u grupi A pobedom nad Jang Bojsom, i to posle preokreta. Gosti iz Berna su poveli u 34. minutu golom Ensamea i to u jeku napada "vučice".

Ali, stvari su brzo došle na svoje mesto i već do poluvremena je stiglo izjednačenje preko Borhe Majorala u 44. minutu.

Posle 14 minuta igre u nastavku Rikardo Kalafiori je sjajnim golom doneo preokret i mirniji finiš utakmice Rimljanima.

U drugom susretu grupe A u Klužu je istoimeni tim remizirao bez golova sa komšijama, ekipom CSKA iz Sofije.

U grupi B Arsenal nije kalkulisao i dobio je ubedljivo Rapid iz Beča sa 4:1, a to je iskoristio Molde i sa 3:1 protiv Dandalka došao nadomak prezimljavanja.

Naime, u poslednjem kolu će Rapid dočekati Molde u prestonici Austrije, a Norvežanima koji su dobili prvi meč sa 1:0 će biti dovoljan i remi ili bilo koji poraz od jednog gola razlike.

U grupi C je sve i ranije bilo jasno, ali su Slavija i Bajer Leverkuzen ipak ostvarili pobede u borbi za prvo mesto.

"Farmaceuti" su na Azurnoj obali bili bolji od Nice sa 3:2, a Česi su u Pragu bili ubedljivi protiv Hapoel Ber Ševe – 3:0.

Manje-više, sve je bilo jasno i u grupi D, ali su i Rendžers i Benfika opravdali ulogu favorita – Škoti protiv Standarda sa 3:2), odnosno, Portugalci protiv Leha sa ubedljivih 4:0.