Navijači Crvene zvezde sa velikom pažnjom ispratili su duel trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između jermenskog Ararata i slovenačkog Celja.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by EPA-EFE/STINA STJERNKVIST

Upravo taj duel dao je odgovor protiv koga će u plej-ofu igrati izabranici Dejana Stankovića, a to će biti jermenski tim.

Ararat je na domaćem terenu posle produžetaka savladao šampiona Slovenije rezultatom 1:0 (0:0).

Trenutak odluke desio se u 110. minutu kada je hrvatski fudbaler Filip Dangubić izgubio loptu ispred svog gola.

Usledio je centaršut po zemlji sa leve, potom i sa desne strane, da bi sa pet metara potpuno usamljeni štoper domaćih Sergi Vakulenko zatresao mrežu.

Kada je reč o samoj utakmici, gledali smo veoma tvrdu utakmicu, ali u svakom smislu.

Puno duela, prekršaja, seckanja igre, nepreciznih pasova, bez pravih šuteva i prilika za gol.

U prvom poluvremenu veći posed imao je domaći tim, dok je Celje to uspelo da izbalansira u drugih 45 minuta.

Ali, potpuno su bili izjednačeni i to je dovelo do mirnih mreža u Jerevanu i produžetaka.

U dodatnih 30 minuta delovalo je da su igrači Ararata ipak za nijansu fizički spremniji što je rezultovalo njihovim plasmanom u plej-of i zakazanim megdanom sa Crvenom zvezdom.

Taj duel igraće se 1. oktobra u Jerevanu.