Utorak, 04.08.2020.

20:15

Mitrović asistent, Brajan junak – Fulam je u Premijer ligi!

Fudbaleri Fulama plasirali su se u Premijer ligu pobedom nad Brentfordom rezultatom 2:1 u finalu plej-ofa Čempionšipa.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Shaun Botterill/Getty Images

Pogotke vredne elite i 190.000.000 evra postigao je Džo Brajan u 105. i 118. minutu, dok je počasni gol za, na papiru, domaće dao Henrik Dalsgard u 124. minutu.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović zbog povrede nije počeo susret, a odigrao je oba produžetka i za to vreme zaradio žuti karton, ali i zabeležio asistenciju kod drugog pogotka.

Očekivano, prvih 45 minuta protekli su u opreznoj igri sa obe strane.

Pri takvoj konstelaciji snaga, za nijansu su bolji bili izabranici Skota Parkera, ali ne mnogo.

U nekoliko navrata stizali su do šesnaesterca protivnika, ali falilo je završni pas, odnosno završni udarac.

Najveća pretnja za gol Raje u prvom delu meča bio je Džošua Onoma, ofanzivac Fulama, koji je četiri puta "boravio" u kaznenom prostoru rivala.

Najopasniji po gol Brentforda bio je u 17. minutu, kada je iskosa šutirao u dalji ugao, međutim, Raja je bio oprezan.

Sa druge strane, na papiru domaći nisu imali većih prilika za gol u prvom poluvremenu, pa se pri rezultatu 0:0 otišlo na petnaestominutnu pauzu.

Odmah na startu drugog dela Fulam je zapretio preko Neskensa Kebana, koji je iz slobodnog udarca pogodio samo spoljni deo mreže.

Ova jedna prilika bila je samo izolovan slučaj, pošto su igrači obe ekipe nakon toga nastavili po starom – da čekaju grešku protivnika.

Sve do 71. minuta nije bilo većih uzbuđenja. Tada je Brentford preko najboljeg strelca Olija Votkinsa zapretio, ali je golman Rodak uspeo da loptu prebaci preko prečke.

Do kraja regularnog dela nije bilo velikih prilika, a u nadoknadi vremena, pred produžetke, Parker je na teren poslao Aleksandra Mitrovića.

Prvi produžetak je protekao kao i čitav meč, međutim, u poslednjim trenucima, Fulam uspeva da stigne do vođstva.

Levi bek Džo Brajan je iz velike daljine šutirao i uhvatio na spavanju golmana Davida Raju.

Pogodio je sa više od 30 metara i na taj način doneo veliko slavlje svojoj ekipi.

U poslednjih 15 minuta Brentford je morao da krene ofanzivnije, što je Fulam iskoristio.

Dupli pas su odigrali Brajan i Mitrović, a levi bek je ponovo bio precizan.

Do kraja meča u samom finišu, tridesetak sekundi pre kraja, Brentford je uspeo da postigne počasni pogodak.

Strelac je bio Dalsgard, ali to je bilo sve od njih – Fulam se vratio u Premijer ligu!

Tok meča sa čuvenog "Vemblija" mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.