Četvrtak, 09.07.2020.

23:55

Preokret Sevilje u Baskiji

Fudbaleri Sevilje pobedili su na gostovanju Atletik Bilbao rezultatom 2:1, u 35. kolu La Lige.

Izvor: PT

Autor: PT

(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Gosti iz Andaluzije gubili su do 70. minuta, ali za veoma kratak period uspeli da preokrenu i na kraju upišu nova tri boda.

Sevilja je ovim trijumfom došla na korak do Lige šampiona jer se nalazi na četvrtom mestu i ima šest bodova više od petoplasiranog Viljareala, a sve to na tri kola do kraja.

Bilbao je u 28. minutu došao do prednosti preko Kape. Desni bek Atletika iskoristio je dobru loptu i snažnim udarcem savladao je Bona.

Na pauzu se otišlo sa rezultatom 1:0 za domaćina.

U nastavku je Sevilja zaigrala bolje i u roku od četiri minuta stigla je do preokreta. Banega je u 70. minutu postigao prelep gol iz slobodnog udarca, a El Hadadi je u 74. postavio konačnih 2:1.

Do kraja se nije menjao rezultat i Sevilja je odnela tri boda sa San Mamesa.

Atletik se nalazi na devetom mestu sa 48 bodova, dok je Sevilja na pomenutom četvrtom mestu sa istim brojem bodova kao Atletiko Madrid.

U narednom kolu Bilbao gostuje Levanteu, dok Sevilja čeka Maljorku.