Fudbaleri Atalante nastavili su sa odličnim igrama u Seriji A.

Izvor: MS

Autor: MS

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

Sada je u Bergamu pala Sampdorija 2:0, posle čega je "La Dea" smenila na trećem mestu Inter.

Možda je to pre nekoliko godina bila senzacija, ali ova Atalanta, pod vođstvom Đanpjera Gasperinija, koja je stigla i do četvrtfinala Lige šampiona, je spremna za visoke domete u Italiji.

Gosti iz Đenove slomljeni su tek u poslednjih 15 minuta kada su pogađali štoper Rafael Toloi i napadač Luis Muriel.

Bolonja Siniše Mihajlovića napravila je kiks.

Tri boda iz Emilija Romanja odneo je Sasuolo pobedom 2:1.

Nakon što je pre samo nekoliko dana iznenađujuće slavila nad Interom u Milanu, Bolonja je razočarala u lokalnom derbiju.

Domeniko Berardi i Lukas Haraslin pogodili su za trijumf gostiju, a Musa Berou je uspeo samo da smanji rezultat u finišu.

Loša partija Bolonje toliko je iznervirala Mihajlovića da je isključen osam minuta pre kraja zbog prigovora sudiji.

U ostalim mečevima Roma i Torino su posle preokreta savladali Parmu 2:1, odnosno Brešu 3:1.