Subota, 06.06.2020.

09:57

Burno u Hrvatskoj – "iz dvojke u keca", VAR, ponovljen penal i gol u 97. minutu

Utakmica između Hajduka iz Splita i Intera iz Zaprešića podigila je dosta prašine zbog odluka sudija na terenu.

Izvor: PT

Autor: PT

Burno u Hrvatskoj –

U prvoj utakmici HNL lige posle pauze zbog pandemije koronavirusa, ekipa Hajduka slavila je 2:1 nakon što je gubila na poluvremenu minimalnim rezultatom.

Nastavak meča doneo je dosta kontroverznih odluka i to na štetu ekipe Intera koja je na kraju poražena golom u 97. minutu.

Ključni detalj utakmice desio se u 55. minutu kada je arbitar odlučio da ponovi penal Splićanima.

Golman Intera je odbranio penal, međutim linijski sudija je signalizirao glavom da je Matković ranije izašao sa gol linije i zbog toga je usledio novi jedaneasterac.

Važno je istaći da se do izvođenja penala čekalo čitavih pet minuta jer arbitri nisu mogli da procene da li je lopta izašla u gol-aut prilikom centaršuta Juranovića.

Pored ove situacije sumnjivo je bilo i igranje rukom Solda zbog čega je i dosuđen penal.

Glavni arbitar Lovrić pokazao je na belu tačku, a igraču Intera pokazao je crveni karton. Posle ponovljenog penala Hajduk je stigao do izjednačenja, a potom u 97. minutu i do pobede.

Opet je morao VAR da se konsultuje jer je u duelu fudbaler Hajduka oborio igrača Intera. Lovrić je smatrao da je sve čisto i Splićani su došli do pobede.

Trener Intera Tomislav Ivković nije mogao da veruje šta je snašlo njegovu ekipu na "Poljudu".

Na slici ispod pogledajte zašto je ponovljen penal za Hajduk.

Pogledajte i najzanimljivije trenutke sa utakmice.