Utorak, 02.06.2020.

16:12

Ivanić i Ben odveli Zvezdu u polufinale Kupa Srbije VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pobedom nad Inđijom u gostima – 2:1 (2:0).

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Crvena zvezda je u prolećnom delu sezone odigrala 1:1 sa Inđijom u Superligi, ali je danas uspela da slavi.

U prvom poluvremenu blistali su Mirko Ivanić i El Fardu Ben.

Zvezda je od početka utakmice pravila pritisak, ali nije stvarala prave prilike.

Pokušao je Ben sa desetak metara i to je bila najbolja šansa, ali je lopta otišla tik pored leve stative.

Inđija je čekala priliku iz kontre i imala je nekoliko udaraca na gol, uglavnom preko Brane Ilića.

Čermelj je imao najbolju šansu kada je glavom šutirao iz peterca, ali je Borjan fantastično odbranio.

I onda je usledio blickrig Zvezde.

Centrirao je Ben sa desne strane, a na drugoj stativi našao se Mirko Ivanić i glavom zakucao loptu u mrežu za vođstvo Zvezde u 35. minutu.

Nepuna tri minuta kasnije, uloge su zamenjene.

Centrirao je Ivanić sa leve strane, a Ben je glavom reagovao ispred golmana Prekovića i duplirao prednost Zvezde u 38. minutu.

Zvezda je kontrolisala igru i u drugom poluvremenu.

Propustio je Pavkov jednu izglednu šansu, a Vukanović je posle dodavanja Bena iz slobodnog udarca pogodio stativu u 65. minutu.

U 77. minutu Ivaniću je poništen gol zbog ofsajda.

Jovanović je zakuvao situaciju u 87. minutu, pošto je sjajnim udarcem glavom smanjio prednost Crvene zvezde.

Rastrčali su se igrači Inđije, ali je Zvezda odbranila sve napade i zadržala prednost.

Tomane je u 92. mogao da reši meč, ali je pogodio stativu iz izgledne pozicije.

Crveno-beli su se na kraju posle drame plasirali u polufinale Kupa Srbije.