Nedelja, 23.02.2020.

22:44

Goleada u Parizu – Bordo pružio dobar otpor, PSŽ ipak slavio

U poslednjem meču 26. kola francuske Lige 1, Pari Sen Žermen je kao domaćin slavio protiv Bordoa rezultatom 4:3 (2:2).

EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

Bordo je iznenadio domaćina u 18. minutu.

Centrirao je Bašić, a Hvang se našao na pravom mestu i pogodio za vođstvo gostujuće ekipe.

Izjednačenje stiže u 25. minutu.

Najbolji asistent lige Anhel Di Marija fantastičnom loptom pronalazi Edinsona Kavanija, koji glavom smešta loptu u mrežu.

Di Marija novu asistenciju upisuje u prvom minutu nadoknade prvog poluvremenu.

Pronalazi Markinjosa na petercu, koji pogađa za potpuni preokret Parižana.

Međutim, Bordo dolazi do izjednačenja u petom minutu nadoknade.

Posle centaršuta Bašića, Kimpembe vraća loptu do Serhija Rika, koji je želeo da je ispuca, ali je samo napucao štopera Pabla i lopta je završila u mreži.

Pomalo komičan gol Bordoa nije uzdrmao PSŽ i odigrali su sjajno u drugom poluvremenu.

Posle gužve nakon kornera i nekoliko odbitaka, Markinjos postiže drugi gol na meču i donosi novu prednost timu iz glavnog grada Francuske.

Četvrti pogodak stigao je u 69. minutu, kada je Kilijan Mbape pogodio praznu mrežu na asistenciju Kavanija.

Ruben Pardo je golom u 83. minutu "zakuvao" situaciju u Parizu, sjajnim udarcem u gornji levi ugao golmana Rika.

Mauro Ikardi postigao je gol u 89. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nejmar je u 93. minutu zaradio drugi žuti karton zbog protesta i isključenje, pa je PSŽ završio meč sa igračem manje.

Promene rezultata do kraja meča nije bilo i PSŽ je upisao 21. pobedu u sezoni.