Nedelja, 23.02.2020.

17:04

Rajković kapitulirao, Rems do boda sa bele tačke u nadoknadi

Sent Etjen i Rems podelili su bodove u meču 26. kola francuske Lige 1 – 1:1 (0:0).

Srpski reprezentativac Predrag Rajković branio je ceo meč za Rems, ali nije uspeo da sačuva svoju mrežu kao na prethodnim utakmicama.

Ipak, Rajković ostaje golman sa najmanje primljenih pogodaka u Ligi 1 – 20 na 26 utakmica.

Gledali smo nezanimljivo prvo poluvreme na stadionu "Žofri–Guišar".

Rajković je imao dve odbrane, dok je njegova ekipa uputila samo jedan bezopasan udarac u okvir gola domaćina.

Drugo poluvreme bilo je dosta sadržajnije.

Posle centaršuta Onora, Buanga je udarcem glavom sa pet metara matirao Rajkovića u 73. minutu i doveo svoju ekipu u vođstvo.

Delovalo je kao da će domaćin osvojiti sva tri boda, ali je Jan M'Vila napravio prekršaj u kaznenom prostoru u 93. minutu i Bulaje Dija doneo je bod Remsu sa bele tačke u poslednjim trenucima meča.

Rems je na osmom mestu, dok je Sent Etjen na 15. poziciji.