Subota, 22.02.2020.

17:30

Debakl Herte protiv Kelna, Haland ponovo strelac VIDEO

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na gostovanju Verder 2:0 u 23. kolu Bundeslige.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Joern Pollex/Bongarts/Getty Images

Gosti su odigrali rutinsku utakmicu, a ponovo se u listu strelaca upisao sjajni Erling Haland.

Mrežu ekipe iz Bremena načeo je Zagadu u 52. minutu. Sančo je centrirao iz slobodnog udarca, a defanzivac Dortmunda je glavom savladao golmana.

Do drugog pogotka se nije mnogo čekalo. Hakimi je lepo pronašao Halanda, a mladi Norvežanin desnom nogom pogodio za 0:2.

Do kraja meče mreže su mirovale i Borusija je ostvarila pobedu. Srpski fudbaler Miloš Veljković odigrao je 83. minuta u poraženom sastavu.

Dortmund je drugi na tabeli sa 45 bodova, dok je Verdere pretposlednji sa 17.

Fudbaleri Kelna ubedljivo su savladali Hertu u Berlinu.

"Jarčevi" su protutnjali kroz prestonicu Nemačke. Dva gola postigao je Kordoba, po jedan Kainz i Ut, dok je Jarstajn u 37. postigao autogol.

Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih devedeset minuta za Hertu.

Pobede u 23. kolu ostvarile je ekipa Diseldorfa protiv Frajburga, dok su Borusija iz Menhengladbaha i Hofenhajm odigrali 1:1.