Nedelja, 16.02.2020.

19:25

"Rapsodija" Arsenala u drugom poluvremenu za ubedljivu pobedu

Fudbaleri Arsenala su rezultatom 3:0 pobedili Njukasl u utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Richard Heathcote/Getty Images

Arsenal igra nešto slabiju sezonu od one na koju je navikao svoje navijače.

Nalaze se na sredini tabele, sa 34 osvojena boda, što je za samo bod manje od Mančester junajteda od koga imaju i utakmicu više.

Do ove pobede su stigli posle dosta muka, pošto tokom prvih 45 minuta nisu uspevali da slome otpor Njukasla ma koliko da se trudili.

Imali su čak 67% poseda lopte i 9 upućenih udaraca na gol "svraka", ali je njihovu mrežu "načeo" Pjer Emerik Obamejang tek na startu drugog poluvremena.

On je iskoristio sjajan centaršut Nikolasa Pepea i glavom poslao loptu u mrežu za prednost od 1:0. Samo tri minuta se čekalo da se ova prednost uveća, kada je Pepe na Sakinu asistenciju duplirao prednost.

Kada je Mesut Ezil postigao treći gol za Arsenal, delovalo je kao da je Dubravka mogao dosta bolje da reaguje, pošto mu je lopta prošla ispod ruku.

Konačnih 4:0 postavio je Aleksandr Lakazet u poslednjim momentima utakmice.