Nedelja, 16.02.2020.

17:30

Bajernova "četvorka" u Kelnu za prvo mesto

Fudbaleri minhenskog Bajerna ubedljivim trijumfom u Kelnu 4:1 nastavili su pohod ka odbrani titula prvaka Nemačke.

Izvor: MS

Autor: MS

Bajernova
Photo by Jörg Schüler/Bongarts/Getty Images

Koliko je Bajern bio dominantan govori i podatak da je već posle 12 minuta ima tri gola prednosti.

Goleadu je otvorio Robert Levandovski, svojim 23. pogotkom u Bundesligi ove sezone, a ubrzo su nastavili Kingli Koman i Serž Gnabri kao na treningu.

Koliko je to lako izgledao najbolje ilustruje gol Gnabrija, primio je loptu posle kornera, olako izbacio čuvara i matirao golmana.

Sve to u gužvi ispred nemoćnog čuvara mreže Horna.

U nastavku Bajern je rutinski priveo meč kraju, uz novi gol Gnabrija, dok je domaćin uspeo preko Marka Uta da ublaži poraz.

Fudbaleri Bajerna ponovo su se vratili na prvo mesto na tabeli Bundeslige, na kome je kratko bio Lajpcig.