Sreda, 22.01.2020.

22:25

Totenhem i Lester prekinuli niz poraza

Fudbaleri Lestera savladali su na svom terenu Vest Hem sa 4:1, u meču vanrednog 24. kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Michael Regan/Getty Images

Lisice su, posle dva poraza i jednog remija, zasluženo došle do trijumfa i nova tri boda.

Ipak, lider Liverpul i dalje silovito gazi ka titulu prvaka i od Lestera ima čak 16 bodova više, uz dve utakmice manje.

Ovaj susret uspeli su da reše maltene već u prvom poluvremenu, kada su mrežu londonske ekipe tresli Barns i Pereira.

Nadu Vest Hemu je dao Mark Nobl posle penala u 50. minutu, ali je na isti način pitanje pobednika rešio Ajose Peres u 81. minutu. Sjajni krilni napadač gol je postigao i u 89. minutu.

Trijumf je ostvarila i ekipa Totenhema, takođe, posle duže vremena.

Pevci su savladali Norič sa 2:1, a gosti su i te kako mogli da dođu bar do boda.

Totenhem je do prednosti stigao u 38. minutu preko Dele Alija, da bi izjednačenje Noriču doneo Temu Puki u 70. minutu iz jedanaesterca.

Činilo se da će ovo biti još jedan razočaravajući rezultat za četu Žoze Murinja, ali je Son u 80. minutu sprečio takav scenario.