Nedelja, 19.01.2020.

22:42

Ronaldo sam protiv svih – Juve se "odlepio" od Intera

Fudbaleri Juventusa pobedili su Parmu rezultatom 2:1 i iskoristili kiks najvećeg rivala za Skudeto, Intera.

Izvor: LN

Autor: LN

Ronaldo sam protiv svih – Juve se
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je pobedom nad Parmom, drugom u sezoni, otišao na četiri poena "viška" nad Interom, koji je kiksirao protiv Lećea (1:1).

"Stara dama" je napadala od samog početka, ali je otpor rivala probila tek u završnici prvog poluvremena, kada je Kristijano Ronaldo, u 43. minutu, pogodio za 1:0.

I pored terenske inicijative, Juventus je kapitulirao početkom drugog poluvremena.

Andreas Kornelijus je pokazao sjajan osećaj za prostor sačekavši loptu iz kornera i glavom je poslavši u okvir gola domaćina.

Juventus, pak, nije dugo čekao da se vratio u vođstvo. Ronaldo je još jedanput potvrdio sjajnu formu i u 58. minutu duplirao prednost svoje ekipe.

Parma je najveću priliku za novi gol imala u 84. minutu kada je Sprokati iz šutirao iz opasne pozicije, ali mu je udarac izblokiran.

Ronaldo je u nadoknadi vremena i neposredno pre nje imao čak tri prilike da dođe do het-trika, ali nije uspeo.