Nedelja, 19.01.2020.

19:47

Betis srušio Sosijedad, Espanjol kao gost bolji od Viljareala

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu ekipu Real Sosijedada sa 3:0, u utakmici 20. kola Primere, dok je Espanjol sa 2:1 bio bolji od Viljareala.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Alex Caparros/Getty Images

Strelci za pobednički tim bili su Borha Iglesijas u 27, Hoakin u 44. i Serhio Kanales u 95. minutu.

Betis je ipisao sedmu pobedu od početka šampionata i trenutno je na 11. mestu na tabeli sa 27 bodova, dok je Sosijedad šesti sa četiri boda više.

U narednom kolu, fudbaleri Betisa gostuju Hetafeu, dok će Sosijedad dočekati Majorku.

Samo pet minuta igre bilo je potrebno igračima Espanjola da dođu do vođstva. Posle kornera reagovao je Lopez i glavom šutirao i donji levi ugao za 1:0.

Posle jedne prilike za izjednačenje usledio je nešto mirniji period igre, ali je početak drugog dela doneo još jedan brzi gol za Espanjol. Ovog puta bio je precizan De Tomas, koji je takođe šutirao glavom.

Posle igranja rukom Havija Lopesa i crvenog kartona, dosuđen je jedanaesterac za Viljareal, a siguran izvođač bio je Kazorla, koji je tako smanjio zaostatak svog tima.

Do kraja meča Viljareal je imao još dve dobre šanse, ali se rezultat nije menjao.

Fudbaleri Viljareala sada se nalaze na deveto mestu na tabeli, s 28 bodova, dok je Espanjol na 20. poziciji sa 14 bodova.

U sledećem kolu Espanjol će ugostiti Atletik Bilbao, dok će Viljareal igrati protiv Alavesa na gostujućem terenu.