Subota, 14.12.2019.

21:12

Liverpul u polufinalu protiv Montereja, Flamengo sa Al Hilalom

Fudbaleri Liverpula saznali su ime protivnika u polufinalu FIFA Svetskog klupskog kupa koji se održava u Dohi.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Francois Nel/Getty Images

Lider Premijer lige će se u sredu 18. decembra sastati sa ekipom Montereja koja je u prvom četvrtfinalu pobedila ekipu Al Sada sa 3:2.

Levi bek meksičke ekipe Lionel Vangioni je snažnim udarcem sa distance doneo prednost Montereju u 23. minutu da bi u nadoknadi prvog poluvremena Roželio Funes pogodio za 2:0.

U nastavku, tačnije u 66. minutu Al Sad je preko Bagdaba Buneđaha smanjio na 2:1, da bi Karlos Rodrigez u 77. minutu doneo ponovo dva gola prednosti ekipi iz Meksika.

Minit pre kraja Abdelkarim Hasan je smanjio na 3:2, ali Al Sad nije imao snage da izjednači i vrati se u meč.

AD sad će u utorak od 15.30 igrati za peto mesto sa Esperanseom, koji je u drugom četvrtfinalu poražen od Al Hilala sa 1:0. Strelac jedinog gola na tom meču bio je Francuz Bafetimbi Gomis.

Liverpul i Monterej igraju u sredu od 18.30, dok dan ranije u prvom polufinalu u isto vreme igraju Flamengo i Al Hilal.