Nedelja, 08.12.2019.

19:42

Brajton i Vulvsi podelili bodove

Fudbaleri Brajtona i Vulverhemptona su odigrali nerešeno (2:2) u 16. kolu Premijer lige.

Izvor: SV

Autor: SV

(Tanjug/Gareth Fuller/PA via AP)

Ovakav ishod ne ide u prilog nijednoj ekipi, s obzirom na to da je Brajton pobedom mogao do plasmana u gornji deo tabele, dok je Vulvsima bio potreban ceo plen za peto mesto koje trenutno zauzima Mančester junajted.

Gosti su do prednosti stigli u 28. minutu, kada je Raul Himenes ostavio upotrebljivu loptu za Dioga Žotu, koji je mirno realizovao šansu.

Izjednačenje je stiglo u 34. minutu, preko Nila Mopeja, a svega dva minuta kasnije Dejvi Proper je doneo potpuni preokret.

Novo vraćanje na početak se dogodilo u 44. minutu, pošto je Žota postigao svoj drugi pogodak.

U 62. minutu je sudija Džonatan Mos proveravao da li ima elemenata da dosudi penal za Vulvse, ali je VAR tehnologija savetovala da to ne učini.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika za gol, pa su ekipe podelile bodove.