Nedelja, 20.10.2019.

16:25

Sosijedad "okrenuo" Betis, Alaves siguran protiv Selte

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Betis sa 3:1, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

Izvor: MT

Autor: MT

Sosijedad
EPA-EFE/JAVIER ETXEZARRETA

Gosti su poveli golom Lorena u 12. minutu, a domaći su izjednačili autogolom Havija Garsije u 22. minutu.

Vilijan Žose doneo je vođstvo Sosijedadu golom u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Portu u 58.

Sosijedad je prekinuo niz od dva poraza i posle pete prvenstvene pobede popeo se na četvrto mesto na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i petoplasirani Atletiko Madrid.

Betis je pretrpeo četvrti poraz i zauzima 18. mesto na tabeli sa devet bodova.

Nešto ranije, u prvom meču nedeljnog programa, fudbaleri Alavesa savladali su Seltu sa 2:0.

Domaćin je poveo u 50. minutu golom Lisandra Magaljana, a konačan rezultat postavio je Lukas Peres u 82. minutu.

Alaves ima tri pobede i sa 11 bodova zauzima 13. mesto, dok je klub iz Viga pretrpeo četvrti poraz u ligi i 18. je na tabeli sa devet bodova.