Subota, 19.10.2019.

21:00

Tadić otključao bravu, pobeda Ajaksa na gostovanju RKC-u

Reprezentativac Srbije Dušan tadić nastavlja sa dobrim partijama u dresu prvaka Holandije, ekipe Ajaksa.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Klub iz Amsterdama slavio je kao gost protiv RKC-a u Valvajku sa 2:1 u susretu desetog kola Erdivizije.

Tadić je postigao vodeći gol za ekipu Erika Ten Haga i to u 46. minutu.

Bila je to bukvalno prva akcija gostiju iz Amsterdama u drugom poluvremenu, Dest je prošao po desnoj strani i centrirao, a Tadić je sve dobro pratio i na drugoj strativi sačekao loptu i prosledio je u mrežu.

Bio je to njegov osmi gol u sezoni, peti u prvenstvu Holandije.

RKC je izjednačio u 63. minutu golom Saida Bakira, a pobedu Ajaksu doneo je Kvinsi Promes u 76. minut.

Ajaks posle odam kola ima osam pobeda i dva remija i prvi je na tabeli u Erdiviziji.