Fudbaleri Totenhema nastavljaju sa posrtanjima u Premijer ligi Engleske.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Finalista prošlog ciklusa Lige šampiona nikako da uhvati željenu formu, a ovog puta, svega nekoliko dana pred duel sa Crvenom zvezdom, pevci su se jedva spasli poraza kod kuće od ekipe Votforda (1:1).

Gosti su i dalje poslednji na tabeli, ali sigurno da neće biti zadovoljni jer ih je svega nekoliko minuta delilo od trijumfa.

Iako je Totenhem imao više šansi, do izjednačujućeg gola stigao je tek u 86. minutu i to preko Dele Alija koji je iskoristio nesporazum Femenije i golmana Forstera, ukrao je loptu i izjednačio na 1:1.

Moraće nešto da uradi Maurisio Poćetino, jer je ovo bio treći uzastopni meč u kojem njegov tim nije uspeo da dođe do pobede.

Što se tiče njihovog gradskog rivala Čelsija, on je zabeležio trijumf, peti u sezoni. Izabranici Frenka Lamparda slavili su sa 1:0, ali kako su igrali i koliko su šansa imali može se reći da je Njukasl dobro prošao.

Čovek odluke bio je Markos Alonso, na asistenciju Hadson-Odoija u 73. minutu savladao je golmana Dubravku za novo slavlje "plavaca" na Stamford bridžu.

Sa dobrim partijama nastavlja i Lester koji je kod kuće uspeo da načini preokret i pobedi Barnli sa 2:1.

Gosti su poveli u 26. minutu golom, Vuda, da bi Džejmi Vardi pred odlazak na odmor izjednačio.

Gol odluke postugao je reprezentativac Belgije Juri Tilemans u 74. minutu i ovom pobedom Lester je, makar privremeno, zbog bolje gol razlike u odnosu na Čelsi, izbio na drugo mesto tabele Premijer lige.