Nedelja, 15.09.2019.

23:20

Kartoni i penali obeležili remi Betisa i Hetafea

Fudbaleri Betisa i Hetafea su remizirali (1:1) u utakmici četvrtog kola Primere koju su obeležili penali i crveni kartoni.

Izvor: SV

Autor: SV

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Oba gola su postignuta iz kaznenih udaraca, a ekipa iz Sevilje je meč završila sa dva igrača manje.

Ovakvim ishodom nijedan klub, pošto su propustili priliku da se pomere iz donjeg doma tabele španskog elitnog fudbalskog takmičenja.

Gosti su prvi došli do gola, u 15. minutu je Haime Mata realizovao penal koji je dva minuta ranije skrivio Antonio Baragan.

Deset minuta kasnije Betis je ostao bez jednog igrača na terenu, pošto je Vilijam Karvaljo dobio crveni karton.

Izjednačenje je stiglo tek u 73. minutu, kada je Hoakin zatresao mrežu protivnika takođe šutem sa 11 metara.

U nadoknadi vremena je Loren dobio crveni karton zbog udaranja laktom jednog fudbalera Hetafea, za koji je do 86. minuta igrao srpski reprezentativac Nemanja Maksimović.