Fudbaleri Arsenala zabeležili su i drugu pobedu u novoj sezoni Premijer lige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Michael Regan/Getty Images

Izabranici Unaja Emerija su na "Emirejtsu" bili bolji od fudbalera Barnlija (2:1) i tako su stigli makar privremeno do čelne pozicije na tabeli.

"Tobdžije" su tokom većeg dela meča bile bolji tim, imali su više prilika, na kraju stigli su do tri boda koja će im mnogo značiti za nastavak sezone.

Arsenal je poveo u 12. minutu a strelac je bio Aleksander Lakazet. Francuz je primio loptu u visini peterca, izdržao je duel sa Miom i Pitersom, potom šutirao u padu pored još dvojice igrača Barnlija, uspeo je da zatrese mrežu.

Samo dva minuta kasnije Ešli Barns je imao veliku priliku za izjednačenje, potom su Genduzi i Ris Nelson imali prilike za Arsenal, ali finiš poluvremena pripao je gostima.

Barns se u 43. minutu našao na pravom mestu, posle jedne odbijene lopte dobro je reagovao i zatresao mrežu Arsenala.

Pobedu domaćin doneo je u 64. minutu Pjer Ejmerik Obamejang. Imao je priliku i ranije, početkom drugog dela, ali sada je bio precizniji.

Prihvatio je loptu u visiniu kaznenog prostora, šutirao sa 17 metara u desni donji ugao i mreža se zatresla.

U narednom kolu Arsenal gostuje na "Enfildu" ekipi Liverpula, dok Barnli dan kasnije, 25. avgusta idu na gostovanje Vulverhemptonu.