Nedelja, 16.06.2019.

23:29

Kjeza zauzdao "furiju", preokret Italije u derbiju U21 EP

Mlada reprezentacija Italije pobedila je na startu Evropskog prvenstva fudbalera do 21 godine rivale iz Španije sa 3:1.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Kjeza zauzdao
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Bio je to sjajan derbi meč odigran na stadionu u Bolonji, a obeležio ga je napadač Fiorentine Federiko Kjeza strelac dva gola za "azure".

Tako su Italijani već posle mečeva prvog kola A grupe zaseli na čelo tabele, dok je u prvom susretu na turniru Poljska pobedila Belgiju sa 3:2.

Španija je povela u devetom minutu prelepim pogotkom igrača Reala Danijela Sebaljosa, bio je to odličan udarac sa 20 metara, lopta je završila u levom gornjem uglu, ali Špancima to nije bilo dovoljno.

Domaćini, nošeni podrškom sa tribina, ubrzo su krenuli odlučnije ka golu "furije" i plod toga bio je izjednačujući gol Kjeze u 36. minutu.

Sjajno je uštopovao loptu koja je putovala dobrih 40 metara, potom je dodao gas i iskosa sa leve strane preciznim udarcem savladao golmana Španije.

U 64. minutu, Kjeza je ponovo bio na pravom mestu. Odlično je pratio akciju navalnog reda, iz peterca je poslao loptu pod prečku za prednost Italije od 2:1.

Konačan rezultat postavio je igrač Rome Lorenco Pelegrini golom iz jedanaesterca u 82. minutu.

Prethodno je Soler načinio prekršaj za najstrožu kaznu zbog čega je dobio žuti karton.

Prvenstvo se nastavlja u ponedeljak mečevima B grupe.

Od 18.30 u Trstu Srbija dočekuje Austriju, dok od 21 u Udinama igraju Nemačka i Danska.