Utorak, 26.03.2019.

17:24

Kraj za "Orliće" – dva gola rezerviste za pobedu Italije

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije je porazom od Italije (2:0) završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Izvor: SV

Autor: SV

Kraj za

Meč je odigran u Padovi, izabranici selektora Nenada Sakića su odolevali domaćinu do 80. minuta, ali su onda za svega 240 sekundi dozvolili protivniku da postigne dva gola.

Strelac oba pogotka bio je mladi napadač Atlante Roberto Pikoli, koji je u igru ušao u 62. minutu, zamenivši Đakoma Raspadorija, kolegu iz Sasuola.

Kako je navedeno na zvaničnom sajtu Fudbalskog saveza Srbije, Italija je opravdala epitet favorita grupe 7 za plasman na Evropskog prvenstvo.

“Posle remija sa Ukrajinom (2:2) i poraza od Belgije (0:2) generacija 2000. koju vodi selektor Nenad Sakić dobro je ušla u meč sa domaćinom turnira, a odluka o pobedniku meča pala je tek u finišu susreta. Rezervista Pikoli je sa dva gola doneo radost Italijanima, a Srbija može da žali za nekim propuštenim prilikama“, navedeno je na sajtu FSS.