Utorak, 15.01.2019.

23:20

Njukasl posle produžetka bolji od Blekburna, Stouk eliminisan

Fudbaleri Njukasla pobedili su Blekburn sa 4:2 u drugoj utakmici trećeg kola FA Kupa i time se plasirali u narednu fazu takmičenja.

Izvor: PT

Autor: PT

Kako je u prvom susretu bilo 1:1, odluka je pala revanš meču.

Posle devedeset minuta igre pobednik se nije znao (2:2), pa su usledili produžeci. U regularnom delu meča golove za Njukasl postigli su Longstaf u prvom i Roberts u 22, dok su strelci za domaći sastav bili Armstrong (33) i Lenihen (45+1).

U dodatnih trideset minuta Njukasl je bio bolji protivnik i golovimja Peresa i Atsua plasirao se u četvrto kolo.

Plasman u narednu fazu obezbedili su i Šrevzburi i Šefild Venzdej.

Šrevzburi je eliminisao Stouk pobedom od 3:2, dok je Venzdej minimalnim rezultatom bio bolji od Lutona. U sredu će biti poznat i poslednji učesnik četvrtog kola, pošto se u drugom meču sastaju Sautempton i Derbi.