Nedelja, 16.12.2018.

22:22

Kolarov asistent u preokretu Rome, Milik mastorijom spasao Napoli

Fudbaleri Rome pobedili su Đenou rezultatom 3:2 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 16. kola italijanskog prvenstva.

Roma je do trijumfa nad gostima stigla nakon preokreta, pošto je ekipa iz Đenove dva puta vodila.

Prednost im je doneo Kržištov Pjontek, ali je Facio izjednačio u 31. minutu.

Već u sledećem minutu na semaforu je ponovo pisalo 1:2 posle pogotka Hijemarka, da bi u finišu poluvremena naš Aleksandar Kolarov asistirao Džastinu Klajvertu za novo izjednačenje.

U nastavku je "Vučica" stigla do tri boda, a strelac pobedonosnog gola bio je Kristante po isteku sata igre.

Roma se ovim trijumfom popela na šesto mesto sa 24 boda, dok je Đenoa 16. sa osam bodova manje.

U drugoj utakmici fudbaleri Napolija pobedili su na gostujućem terenu Kaljari sa 1:0.

Jedini gol postigao je Arkadijuš Milik iz slobodnog udarca u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Napoli je ostvario 12. pobedu u ligi i drugi je na tabeli sa 38 bodova, osam manje od prvoplasiranog Juventusa, koji je jedina neporažena ekipa u Seriji A.

Kaljari je nastavio niz bez pobede i zauzima 13. mesto na tabeli sa 17 bodova.