Nedelja, 16.12.2018.

18:35

Tadićev Ajaks nastavio da blista – osam golova i het-trik Blinda

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Grafšap sa čak 8:0 na domaćem terenu u 16. kolu holandskog prvenstva.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Ajaks je ostvario desetu pobedu u nizu u prvenstvu i ostao na dva boda zaostatka za liderom PSV-om.

U demoliranju protivnika srpski fudbaler Dušan Tadić učestvovao je jednim pogotkom, prvim na meču u 18. minutu.

Posle njega pogodio je Mazraui, a zatim se u listu strelaca dva puta zaredom upisao Zijeh, koji je kasnije upisao i svoj treći pogodak.

Meč je, pored osam golova u mreži Grafšapa, obeležio i het-trik bivšeg defanzivca Mančester junajteda Dejlija Blinda. On je svoja tri gola postigao za samo 25 minuta.

Tadićev pogodak pogledajte OVDE, a "evrogol" Blinda možete pogledati OVDE.