Subota, 15.12.2018.

17:23

BL: Bajern se raspucao, Gomes vodio Štutgart do preokreta

Fudbaleri Bajern Minhena lako su premostili novu prepreku u Bundesligi pobedivši Hanover na gostovanju sa 4:0.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Thomas Starke/Bongarts/Getty Images

Bajern je postigao po dva pogotka u prvom i drugom poluvremenu, te se pitanje pobednika ni u jednom trenutku nije dovodilo u pitanje.

Strelci za Bavarce su bili Kimih, Alaba u prvom i Gnabri i Levandovski u drugom poluvremenu.

Šalke Matije Nastasića izvukao je bod protiv Augzburga preko Kaligurija u 52. minutu, a domaćina je prethodno u vođstvo doveo Gregorič. Srpski štoper nije igrao zbog suspenzije.

Štutgart je na "krilima" Marija Gomesa došao do preokreta protiv Herte. Mitelštat je goste doveo u vođstvo u 38. minutu, ali je Štutgart došao do pobede pogotcima Gomeza u 64. i 74. minutu utakmice.

Marko Grujić je u prošlom kolu svojim golom doneo povredu Herti, ali se nedugo zatim povredio, pa je propustio ovaj meč.

Hofenhajm i Borusija Menhengladbah odigrali su bez golova, dok je Fortuna Diseldorf sa rutinskih 2:0 pobedila Frajburg.