Reprezentativac Srbije Dušan Tadić bio je akter jednog od najuzbudljivijih mečeva u ovogodišnjem ciklusu Lige šampiona.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

On je bio strelac dva pogotka za Ajaks u remiju sa Bajernom (3:3) na "Amsterdam areni" u susretu koji je odlučivao o prvoj poziciji u Grupi E.

Na kraju, Bajern je prošao dalje kao prvi, Ajaks kao drugi, ali susret je bukvalno bio za infarkt, posebno uzbudljiva završnica.

Srpski fudbaler je odigrao sjajno postigavši dva gola za Holanđane, u 61. i 82. minutu.

U prvoj situaciji, našao se na pravom mestu, tačnije na drugoj stativi da samo ubaci loptu u nezaštićenu mrežu, taj gol pogledajte OVDE.

Drugi gol postigao je iz jedanaesterca i to možete videti OVDE.

Susret je bio produžen čak sedam minuta uz tri gola u razmaku od 86. do petog minuta nadoknade.

Kada je reč o Tadiću, on je uspeo da postigne pet od poslednjih šest golova ekipe iz Amsterdama u Ligi šampiona i tako pokaže da je letošnji transfer iz Sautemptona bio pun pogodak.