Četvrtak, 15.11.2018.

23:03

LN: Bosna i Hercegovina remijem overila plasman u viši rang

Fudbaleri Bosne i Hercegovine ostvarili su veliki uspeh posle remija sa Austrijom u petom kolu Lige B Lige nacija plasmanom u viši rang.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

EPA-EFE/CHRISTIAN HOFER

Austrija i Bosna i Hercegovina su odigrale nerešeno bez golova, a u našem Live blogu ste mogli da pratite tok meča u kom je Hrvatska pobedila Španiju sa 3:2.

Obe reprezentacije su propustile po nekoliko prilika za gol. Edin Viska je u 26. minutu propustio šansu za Bosnu, Arnautović pola sata kasnije za Austriju kada je izblokiran.

Haris Duljević je dobro šutirao u 64. minutu, odbranio mu je Hajnc Lindner i ostalo je 0:0.

Bosna i Hercegovina je remijem osvojila jedan bod i matematički obezbedila prvo mesto u trećoj grupi Lige B koje im je obezbedilo plasman u Ligu A od naredne sezone Lige nacija.

BiH je treća ekipa koja je obezbedila plasman u Ligu A iz nižeg ranga, nakon što su isto još ranije uradile Rusija i Ukrajina.

Belgijanci su poveli golom Mišija Batšuaija tek u 65. minutu i bila je potrebna "šahovska" akcija "Đavola" da bi se probila odbrana gostiju, a Batšuaji samo posle dodavanja Menijea ugurao loptu u mrežu.

Isti igrač u 81. minutu postavlja konačan rezultat kada je golman Islanda Han Haldorson napravio katastrofalnu grešku.

On je odbranio udarac Vanakena ali mu se lopta izmigoljila iz rukavica i Batšuaji je još jednom bio tu da samo ćušne loptu u gol, pa je golman Islanda podsetio na Lorisa Karijusa iz finala Lige šampiona.

Belgija je prva u svojoj grupi ispred Švajcarske i Islanda sa devet bodova iz tri utakmice.

U ostalim mečevima, Grčka je pobedila Finsku sa 1:0 u Ligi C, a u istoj ligi je Mađarska pobedila Esoniju sa 2:0.

Kazahstan i Letonija su odigrale 1:1 u Ligi D, kao i Andora i Gruzija. Belorusija je pobedila Luksemburg sa 2:1, a Moldavija San Marino sa 1:0.