Utorak, 16.10.2018.

09:10

Maestralna Srbija kao prvoplasirana ide u polufinale!

Odbojkašice Srbije pobedile su Italiju u četiri seta i obezbedile prvo mesto u grupi sa kojeg će ići u polufinale Svetskog prvenstva.

Srpkinje su odigrale još jedan veoma kvalitetan meč i slavile rezultat 25:21, 25:19, 23:25, 25:23.

Izabranice Zorana Terzića će u borbi za finale čekati lošijeg iz susreta Kine i Holandije koje će, takođe u međusobnom duelu, odlučiti o rasporedu iz druge grupe.

I Srbija i Italija su u prvim mečevima pobeđivale domaćina Japan, pa je u Nagoji meč odlučivao samo o prvom mestu, a bolje je počela naša selekcija.

Predvođene Tijanom Bošković koja je bila nepogrešiva, "Orlice" su dominirale i, zahvaljujući odličnom servisu, kontrolisale dešavanja na terenu u prvom setu. Posebno impresivan bio je finiš koji je prelomljen serijom 7:1 za vođstvo u setovima.

Drugi deo igre protekao je u sličnom maniru, naš tim je bio veoma ubedljiv, pa je nakon nešto manje od 50 minuta došao na korak do trijumfa.

Ipak, tada je usledio pad koncentracije i Italijanke su zaigrale mnogo angažovanije – Paola Egonu je maestralno napadala, Brankica Mihajlović nikako nije mogla da probije protivnički blok i "momentum" je prešao na drugu stranu. Italijanke su izbegle dramu u finišu seta i smanjile na 2-1, da bi u četvrtom bio viđen pravi "rolerkoster".

Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je ponovo Boškovićeva bila ta koja je donela presudnu ulogu i sada nema neporaženih na Svetskom prvenstvu jer je Italija doživela prvi neuspeh.

Ona je odigrala još jedan neverovatan meč i završila ga sa 29 poena, Milena Rašić je dodala 15, dok se Stefana Veljković zaustavila na 10. Po jedan manje imale su Bjanka Buša i Brankica Mihajlović.

Na drugoj strani dominirala je Paola Egonu sa 28 poena, 15 je upisala Elena Pjetrini, a 10 Kristina Kirikela.

Ostalo je još da saznamo protivnika Srbije u polufinalu, a već je poznato da će taj meč biti na programu u petak u Jokohami.

IV set:

25:21, 25:19, 23:25, 25:23 – Kraj, pobeda Srbije! Naše devojke nanele su prvi poraz Italijankama i kao prvoplasirane idu u polufinale Svetskog prvenstva!

25:21, 25:19, 23:25, 23:20 – Sada Tijana dobija poen i iz bloka i Srbija je veoma blizu pobede, posebno posle asa Milene Rašić.

25:21, 25:19, 23:25, 21:19 – Činilo se kao da Egonu jedino može da parira Tijani Bošković, ali Srbija ima vođstvo.

25:21, 25:19, 23:25, 18:17 – Sada i blok na mestu. Egonu je pokušala da plasira preko bloka, ali je sačekala Milena Rašić i naterala Macantija da ponovo zatraži tajm aut.

25:21, 25:19, 23:25, 17:17 – Proradila je i Brankica Mihajlović! Ubojiti napad po dijagonali za potpuni povratak u četvrtom setu.

25:21, 25:19, 23:25, 14:16 – "Rolekoster" se nastavio i sredinom četvrtog seta, pa su se ekipe smenjivale u vođstvu. Posle čelendža je ostalo nejasno koga je pogodila lopta, ali je poen ostao za Italiju koja sa prednošću odlazi na drugi tehnički tajm aut.

25:21, 25:19, 23:25, 11:10 – Serija sada na drugoj strani – Srbija vodi, a selektor Italije traži pauzu. Nekako se Silvija Popović odbranila i omogućila kontru, koju uz mnogo veštine rešava Boškovićeva.

25:21, 25:19, 23:25, 10:10 – Posle nekoliko grešaka, konačno je Brankica Mihajlović napravila dobar posao. Sačekala je smeč Egonu i snažnim blokom donela izjendačenje.

25:21, 25:19, 23:25, 7:8 – Stigli su novi problemi u napadu, Srpkinje su u aut izbacile nekoliko smečeva i Italija je ta koja ima prednost na tehničkom tajm autu.

25:21, 25:19, 23:25, 5:4 – Odlično je funkcionisao blok Veljkovićeve i Rašićeve, jednom su zaustavile smeč, a u drugoj situaciji je malo falilo da lopta ostane u igri.

25:21, 25:19, 23:25, 3:2 – Lučija Boseti pogađa sajlu, lopta odlazi u aut i to je preokret.

25:21, 25:19, 23:25, 2:2 – Nastavila je sa izuzetno visokim procentom realizovanih napada i ona uspeva da održi Srbiju u igri.

25:21, 25:19, 23:25, 0:1 – Četvrti set počinje asom Lučije Boseti.

III set:

25:21, 25:19, 23:25Italija ipak osvaja treći set! Međutim, nije bilo leka za Egonu koja je bila bliže i uspela da smečuje preko bloka za smanjenje od 2-1 u setovima.

25:21, 25:19, 23:24 – Tijana Malešeeeeviiiiiić! Još jedan tajm aut morao je da traži italijanski selektor. Odbranile su se "Orlice" u dva navrata i na volšeban način ostale u setu. Devojkama u plavim dresovima ostala je samo još jedna set lopta.

25:21, 25:19, 22:24 – Malo se zbunila Pjetrini kod prijema, Malino nije uspela da iskontroliše situaciju i Srpkinje spasavaju i drugu set loptu.

25:21, 25:19, 19:23 – Ipak ne, Lučija Boseti je nekako izvukla poen i odbila nalet našeg tima.

25:21, 25:19, 19:22 – Naljutila se malo Tijana Bošković i donela dva poena Srbiji. Možda nas ipak očekuje drama u finišu seta.

25:21, 25:19, 17:22 – Italijanke lagano održavaju solidnu prednost, dok Brankica Stanković i dalje ne može da probije blok.

25:21, 25:19, 14:19 – Nisu naše devojke uspevale da se izvuku iz krize u koju su upale. Italija je bila u naletu i izuzetno koristila svaku mogućnost da napadne. Sada je i blok uhvatio Tijanu Bošković i verovatno će se igrači četvrti set.

25:21, 25:19, 12:15 – Malo je bilo napada Ane Barezi, sada je uspela, baš kao i Pjetrini koja smečuje kroz sredinu.

25:21, 25:19, 11:13 – Nikako Brankica nije mogla da probije blok koji je uhvatio već šesti put od početka meča.

25:21, 25:19, 11:11 – Ta odluka je bila dobra jer je Tijana Bošković prekinula seriju, onda novim poenom smanjila, a Egonu poslala loptu daleko u aut i to je ekspresno izjednačenje.

25:21, 25:19, 8:11 – Morao je selektor Terzić da zatraži tajm aut jer Srbija nikako nije uspevala da uhvati ritam kod prijema, pa Italijanke imaju višak od četiri poena.

25:21, 25:19, 6:8 – Sve bolju rolu ima Bjanka Buša i u napadu, sada je lepo videla da je ostala otvorena paralela i pogodila sam ćošak. Ipak, Egonu napada iz zone odbrane u sledećoj akciji i veoma snažnim smečom donosi prednost Italiji na prvoj obaveznoj pauzi.

25:21, 25:19, 4:7 – Italijanke u naletu, Pjetrini je na servisu odmenila Egonu i donela +3.

25:21, 25:19, 4:5 – Egonu nastavlja da "bombarduje" servisom, prijem Srbije je pomeren, ali Maja idealno namešta smeč Mileni Rašić i prekida seriju.

25:21, 25:19, 3:4 – Blok rivalki je zaustavio Brankicu, pa kontra Italije i stižemo do izjednačenja. Kirikele sada zaustavlja Tijanu za potpuni preokret.

25:21, 25:19, 3:1 – Maja do Stefane i brzo je neutralisan poen Italijanki.

25:21, 25:19, 2:0 – Fenomenalna Tijana Bošković šalje novu bombu u sredinu italijanskog polja i osvaja svoj 13. poen.

25:21, 25:19, 1:0 – Pjetrini gubi strpljenje i šalje loptu daleko u aut.

II set:

25:21, 25:19 – Užasan servis Nvakalor ispod mreže, pa dve greške Srbije, pre nego što je Rašićeva završila i drugi set.

25:21, 23:17 – Očekivano, usledio je mali pad u igri Srbije koji koristi Egonu i sa dva poena ublažava razliku.

25:21, 22:15 – Fenomenalno sada naše devojke igraju u napadu. Servis funkcioniše kao sat, a napad je besprekoran. Drugi set je verovatno u "džepu".

25:21, 20:15 – Uspevale su Terzićeve izabranice da održavaju četiri razlike i sjajnim prvim tempom Rašićeve dođe i do +5.

25:21, 16:12 – Odličnim servisima "Orlice" muče prijem protivnica, pa ni napadi Italije nisu toliko tečni. Paola Egonu loše smečuje iz teške pozicije i Srpkinje vode četiri razlike na drugom tehničkom tajm autu.

25:21, 15:12 – Inteligentno Stefana Veljković vara blok i sada je +3.

25:21, 12:10 – Selektor Italije Davide Macanti morao je da zatraži tajm aut jer je sada Milena Rašić prikucala loptu posle lošeg prijema.

25:21, 11:10 – Au, kakav poen! Neverovatno se Buša Branila, Italijanke nekako sve stizale i poen je trajao više od 30 sekundi. Na kraju, Maja je nekako podigla visoku loptu, a Tijana je od bloka poslala u aut.

25:21, 10:8 – Igralo se dva za dva poena i, kako su devojke u plavim dresovima, tako su naše dolazile do vođstva. Tijana blokom "hvata" rivalke i opet vodimo.

25:21, 8:6 – Iako je Egonu igrala sve bolje, to nije bilo dovoljno da protivnice ozbiljnije priprete. Brankica i Tijana su nastavile da nose napad Srbije, dok je Maja Ognjenović sjajno dirigovala. Kirikele pravi servis grešku i naš tim sa prednošću odlazi na prvi tehnički tajm aut.

25:21, 5:5 – Egonu se probudila, Pjetrini se priključila i Italijanke su uspele da se mini serijom.

25:21, 3:2 – I Buša se uključila u napad. Stigla je da izblokira Egonu koja tek u sledećem napadu uspeva da skine Brankicu sa servisa.

25:21, 2:1 – Ko drugi nego Tijana! Sada sjajno prati loš prijem i prikucava.

25:21, 1:1 – Nastavila je Tijana gde je stala u prvom setu. Lepo je prebacila dvojni blok i osvojila prvi poen za Srbiju u drugom setu.

I set:

25:21 – Srbija dobila prvi set! Raspad Italije naše devojke su iskoristile uprkos malom opuštanju, Terzić je morao da traži tajm aut zbog grešaka Buše, ali osvajanje seta nije dolazilo u pitanje.

22:17 – Od drugog tehničkog tajm auta Italijanke su osvojile samo jedan poen, a naše devojke čak sedam. Odlično su se branile, Veljkovićeva i Buša su napravile novi blok, pre nego što je Boškovićeva verovatno i "zakucala" prvi set.

19:17 – Konačno blok Srbije! Spojile su ga Stefana Veljković i Maja Ognjenović koja drugi put zaustavlja napad protivnica i Srbija ima blagu prednost pred finiš seta.

17:17 – Igralo se u talasima, na jednoj strani su dominirale Egonu i Pjetrini, a na drugoj Tijana i Brankica. To je rezultiralo novim izjednačenjem.

14:16 – Boškovićeva je još jednom lepo napala, ali su Italijanke sjajno organizovale gotovo svaku kontru, čak i one napade u kojima nisu imale kontrolu. Sada Egonu napada iz zone pet i protivnice imaju prednost na drugom tehničkom tajm autu.

13:14 – Mihajlovićeva neodbranjivom dijagonalom ponovo vraća "Orlice" u igru.

12:14 – Potom je početni udarac izvodila Egonu i namučila naše devojke na prijemu. Pjetrini je završavala napade i Italija je povela sa dva poena razlike.

11:11 – Tada je Italiju povukla Elena Pjetrini koja je vezala dva dobra napada i "Azuri" su opet u egalu.

10:8 – Nastavila je Srbija sa odličnom igrom i posle jednominutne pauze i stekla dva poena prednosti.

8:7 – Italijanske su prekinule nalet protivnica i na servis je stala Kirikela i pokrenula seriju svog tima koji je izjednačio, ali je onda greškom omogućila našoj selekciji vođstvo na prvom tehničkom tajm autu.

6:4 – Preokret Srbije u režiji Brankice Mihajlović i Bjanke Buše. A onda ponovo Tijana zakucava kratku dijagonalu posle izuzetno dugog napada i Srbija je u seriji.

3:4 – Boškovićeva iz trećeg puta! Naša najbolja poenterka je nekoliko puta pokušavala, ali je na kraju uspela da smanji rezultat.

1:1 – Srpkinje brzo izjednačuju preko Tijane Bošković.

0:1 – Italijanke su uspele da se odbrane i iz polukontre dođu do prednosti.